Wkłady do hydroponiki
Wkłady do hydroponiki, czyli profesjonalna uprawa
Hydroponiczna uprawa roślin wymaga odpowiednich wkładów do hydroponiki. W naszym sklepie dostępne są takie wkłady w różnych rozmiarach. Każdy wkład do hydroponiki posiada specjalistyczny otwór na miernik wody. W naszym sklepie dostępne są również specjalistyczne konewki ozdobne.
Wkłady do hydroponiki
Hydroponika jest metodą uprawy roślin, w której tradycyjną ziemię do kwiatów zastępuje podłoże wykonane z ceramicznego granulatu. Jej zaletą jest rzadsze podlewanie oraz nawożenie, a przy tym zauważalnie lepszy wzrost roślin w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Jednym z niezbędnych elementów do rozpoczęcia takiej uprawy są wkłady do hydroponiki. Cechują się one lekkością – stanowią bowiem szkielet wypełniający doniczkę będącą osłoną zewnętrzną.
Jakie wkłady do hydroponiki wybrać?
Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z hydroponiką, możesz zdecydować się na zakup całego zestawu. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie doniczek, które już masz – do nich dopasujesz wkłady do hydroponiki. Musisz przy tym pamiętać, aby były to naczynia solidne, wodoszczelne, pozbawione otworów na dnie. Nie może być w nich również żadnych pęknięć. Po zakupie wkładów osobno należy nabyć pozostałe elementy, czyli ceramiczny granulat oraz wskaźnik poziomu wody.
Jak duży powinien być wkład? Dostosuj jego wielkość do rozmiaru rośliny oraz posiadanej doniczki (chyba że kupujesz cały zestaw). Pamiętaj o tym, że w przypadku metody uprawy, jaką jest hydroponika, wkłady muszą pomieścić nie tylko granulat i roślinę – musi być w niej dość miejsca na rozwój systemu korzeniowego. Na dnie wkładu znajdować się będzie woda oraz pożywka, do której korzenie powinny mieć swobodny dostęp.
Warto zaopatrzyć się od razu w kilka zestawów lub zakupić wkłady do hydroponiki dopasowane do donic zewnętrznych o różnych rozmiarach, od niewielkich do nawet bardzo dużych. Dzięki temu będziesz mógł przesadzać rośliny w miarę ich wzrastania, a następnie w najmniejszym naczyniu umieścić małą sadzonkę. Wzrost uprawianych w ten sposób kwiatów jest szybszy, przy rzadszym podlewaniu oraz nawożeniu.